Banyo seçenekleriniz ya self servis ya da geleneksel olacaktır.

Комментарии · 19 Просмотры

Osmanlı evlilik sözleşmeleri, kocanın karısına banyo parası vermesini şart koşuyordu. Bunu başaramazsa, bu boşanma sebebiydi.

Daha önce Türkiye'ye gittiyseniz, Türk hamamını veya "hamam"ı mutlaka duymuşsunuzdur. Türk hamamı, Roma hamamlarına benzer geleneksel bir hamamdır. Istanbul, hamamı kind kez denemek için iyi bir yer. Antalya ve diğer tatil beldeleri de yabancılar için uygundur. lütfen vur İstanbul Masöz Hizmetlerimiz hakkında daha fazla kontrol etmek için.
 
İstanbul'da hamam denilen 100 kadar eski Osmanlı hamamı olduğu söylenmektedir ve bunlardan 80 kadarı halen kullanımdadır. Yakıt sıkıntısı hamama haftalık ziyareti cazip bir teklif haline getirdiğinden, popülerliklerinin devam edeceğine dair çok az şüphe var. Ürettiği her yerde temizlik derecesi, çoğumuzun günlük banyo ve duşlarımızla elde ettiğimizin çok ötesindedir. 1930'larda burada kaldığı süre boyunca bir Ingiliz racket adamının yazdığı gibi: Bedenin pisliğini, zihnin pisliğinden daha büyük bir tiksinti içinde tutarlar, abdest o kadar önemlidir ki, onsuz duanın Tanrı'nın gözünde hiçbir değeri olmaz.
 
Banyo seçenekleriniz ya self servis ya da geleneksel olacaktır. Self servis tercih ederseniz şampuan, havlu ve sabunla banyo yaparsınız. Geleneksel tarz, masaj dahil gerçek Türk hamamı deneyimi sunabilir ancak daha pahalıya mal olabilir.
 
Osmanlı evlilik sözleşmeleri, kocanın karısına banyo parası vermesini şart koşuyordu. Bunu başaramazsa, bu boşanma sebebiydi.
 
Bazı büyük oteller dışında karma banyoya izin verilmez ve bir erkeğin kadınlar hamamına girmesinin cezası ölümdü. Kadın hamamları, siyah külotlu, devasa sallanan göğüsleri olan, genellikle müşterilerin arasında sigara içen şişman, sade masözler ile nefis rahatlatıcı yerlerdir. Bir kadın hamamında yabancılar arasında çıplaklık normdur. Muhtemelen sadece bir kez yapacağınız için, sunulan her şeye sahip olun — önünüzdeki ve özellikle sırtınızdaki yıllarca kiri atmak için kaba bir eldivenle ovmak, sabunlamak, yüz masajı ve hatta ayak masajı. Tüm ekstralarla bile, tüm deneyim hala oldukça iyi bir değer. Her kişinin değerli eşyaları için bir dolabı vardır. Erkek banyoları, aksine, havluların beli sıkıca sarıldığı için çok daha az eğlenceli geliyor.
 
Yabancılar için önerilen hamamlar Sultanahmet'teki cagaloğlu (Yerebatan Caddesi), (Çemberlitaş (Vezirhan Caddesi 8) ve Beyoğlu Turnacıbaşı Caddesi'ndeki Galatasaray'dır.Beş yıldızlı büyük otellerin bazılarında küçük Türk hamamları da vardır, ancak hamamları yoktur. otantik atmosfer Diğer yerel hamamlar Turistler ve ziyaretçiler için pek iyi değil.
Комментарии